WYRUSZAMY 2 PAŹDZIERNIKA O GODZ. 15:00 Z KRAKOWA

NA HANDBIKE'U KOBIETA NA PICO DEL VELETA pod takim hasłem w 01.10.2012 r. grupa zaprzyjaźnionych ludzi z pasją ma zamiar „przełamać bariery” społeczne i udowodnić, że niepełnosprawność może stać się siłą do pokonywania wyzwań. Inspiracją dla takich przedsięwzięć są słowa Thora Heyerdahla. „Granice? Nigdy nie widziałem żadnej. Ale słyszałem, że istnieją w umysłach niektórych ludzi”.
Podstawowym celem wyprawy jest przejazd na specjalnym rowerze napędzanym siłą rąk przez Karinę Jasińską przez najwyższe przełęcze leżących w paśmie Sierra Nevada w Południowej Hiszpanii, między innymi zdobycie szczytu Pico del Veleta (3392 m n.p.m.). Wyjazd ten organizowany jest przez podróżnika Karola Kleszyka oraz Fundację „Bariera”. Towarzyszyć im będzie również doświadczony w podróżach i zaprzyjaźniony lekarz Szymon Świrta. Będzie to pierwsza polska wyprawa rowerowa na handbike'u z kobietą niepełnosprawną na wysokość 3400 m n.p.m. Po przyjeździe do Granady rowerzyści ruszą na Pico del Veleta, skąd wyruszą na północny zachód w kierunku Alicanty. Trasa będzie liczyła ponad 1000 km przez najwyższe przełęcze gór Sierra Nevada i będzie trwała 20 dni. Ideą projektu jest niwelowanie różnic i łamanie stereotypów dotyczących możliwości osób niepełnosprawnych.

UCZESTNICY:
Karina Jasińska jest studentką II roku psychologii i nie zamierza rezygnować ze swoich marzeń. Jej hart ducha i silna wola może być przykładem dla innym ludzi jeżdżących na wózkach inwalidzkich. Karina w wieku 16 lat była uczennicą technikum lotniczego, chciała zostać pilotem i podróżować po świecie. Niestety, w wyniku zakażenia centralnego systemu nerwowego, straciła władzę w nogach, dzisiaj porusza się na wózku. To nie przeszkadza Jej realizować swoich wielkich pasji, jakimi są: sport i podróże.
Organizatorem całej wyprawy jest zapalony miłośnik i podróżnik Karol Kleszy. Ma na swoim koncie wiele wypraw. Dwa lata temu wraz z kolegą przejechali pustynię Gobi w Mongolii ( 1600km w 16 dni). Tego lata wraz z Szymonem podróżnicy przejechali ponad 1000 km z niewidomym Pawłem po bezdrożach Ameryki Południowej zdobywając pustynię Atacama, Salar Uyuni, wulkan Mirador de Caltama oraz sześciotysięcznik Huayna Potosi.
Szymon Świrta – lekarz sprawujący medyczną pieczę nad uczestnikami wyprawy. Jest uczestnik wielu wypraw nie tylko rowerowych do Chin, Mongolii, Rosji, Hiszpanii. Patronem honorowym wyprawy jest Akademia Ignatianum w Krakowiei znany himalaista Jacek Teler.
Patroni medialni w liczbach:
4 rozgłośnie radiowe,
8 wydawnictw prasowych,
18 portali w tym 8, które będą relacjonowały na żywo przebieg wyprawy,
7 klubów podróżniczych,
3 fundacje,
2 TV

SPONSORZY
ALPINUS (przyznano wyróżnienie w konkursie Miej odwagę i Alpinus, dzięki temu w 1/3 części sfinansuje to wyprawę)
Firma GTM od której zostanie zakupiony rower z 50 % rabatem. Firma GPS, Fundacja: Bariera, Tacy Sami. W tej chwili szukamy sponsorów do
zrealizowania wyprawy. Nasze wyprawy pobudzają osoby
niepełnosprawne do aktywizacji i dają nadzieję na realizowanie swoich
marzeń. Więcej informacji na stronie www.wyprawyrowerem.pl.

Komentarze są zamknięte.